Dzień Bibliotekarza i Bibliotek 2024 w towarzystwie Robetra Gondka oraz Piotra Pilarskiego a także zaproszonych gości

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

09
05.2024

Tegoroczny Dzień Bibliotekarza i Bibliotek w Gminnej Bibliotece Publicznej w Seceminie obfitował w spotkania oraz życzenia. Święto zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, tradycyjnie rozpoczyna Tydzień Bibliotek.

W dniu 8 maja 2024 roku uczniowie klas II oraz III Szkoły Podstawowej im. Jana Zawady w Seceminie mieli okazję poznać Pana Roberta Gondka, który z wykształcenia jest ekonomistą, z zamiłowania podróżnikiem, fotografem i pasjonatem Afryki, która była tematem przewodnim spotkania.

           

Pan Robert pokazał swoje autorskie zdjęcia wykonane podczas podróży oraz opowiedział o nich w niezwykle interesujący sposób o najwyższych górach kontynentu, zwierzętach, krajobrazach a także o tym jak wygląda codzienne życie w Afryce.Po spotkaniu była możliwość zakupu oryginalnych wyrobów afrykańskich oraz zdjęć.Więcej o afrykańskich przygodach Pana Roberta Gondka można przeczytać w książce pt. W drodze na najwyższe szczyty Afryki dostępnej w naszej bibliotece.

Popołudnie spędziliśmy w towarzystwie Pana Piotra Pilarskiego, który przy dźwiękach muzyki Chopina zaprezentował swój cykl poetycki "Animus - serce moje".

        

 

Dziękujemy również za pamięć i życzenia Pani Dyrektor, Nauczycielom oraz Dzieciom z Publicznego Przedszkola w Seceminie !